❤

poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Inność a oryginalność

Właśnie. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma słowami? 
Inność jest to stan w którym dana rzecz, zwierze lub człowiek wyróżnia się spośród otoczenia z niezliczonych powodów. Powodem jego inności może być na przykład kolor włosów, sposób ubierania, sposób mówienia, charakter, pochodzenia, kolor skóry, upodobania, zainteresowania oraz wiele wiele innych. Może to również być osoba która chodzi do prywatnej szkoły najwyższych lotów w której wszyscy uczniowie są wybitnie uzdolnieni i z klasy na klasę stają się lepsi i mądrzejsi, a ona? Ona najzwyczajniej sobie nie radzi. Z jakiego powodu? Może przez to, Ze nie może skupić się na nauce w domu ponieważ ma ojca alkoholika i matkę która nadużywa narkotyków? A może jego tata który był podziwianym biznesmenem właśnie zbankrutował a co się z tym wiąże musiał sprzedać prawie wszystko. Nie stać ich na jedzenie i utrzymanie i przez to, właśnie przez takie zrządzenia losu ten właśnie uczeń nie może skupić się na nauce i nie dorównuje zdolnościami reszcie szkoły, jest inny.
Skoro już wiemy czym jest inność, może zastanówmy się co to takiego oryginalność. Powodem bycia oryginalnym także może być wiele powodów takich jak: oryginalny kolor włosów, oryginalny charakter, oryginalny sposób mowy, oryginalny styl ubierania. Zaraz, zaraz, zaraz.. Czy nie jest tu mowa o tym samym, co w przypadku inności? Tak! Jaka jest zatem różnica? Aha! Różnicę pokaże wam poprzez przestawienia pierwszej sytuacji z inności na oryginalność. A więc, osoba która chodzi do szkoły tak jak już wcześniej najwyższych lotów chce być oryginalna i co robi? Najzwyczajniej zawala egzaminy, nie uczy się, bo przez to chce pokazać, że jest ORYGINALNA. Jaki jest tego powód? Zupełnie odwrotny do tego przedstawionego w pierwszej sytuacji. osoba ta chce na siłę chce się wyróżniać. Chociaż w domu pełni miłości, wyrozumiałości i cierpliwości rodzice codziennie czekają na nią z ciepłym obiadem. Jednak Ona nie docenia tego i ma to wszystko w nosie bo chce być ORYGINALNA.
Co chcę wam przez to powiedzieć? Może warto w końcu otworzyć oczy i zobaczyć tę właśnie różnicę pomiędzy tymi dwoma słowami? Nie mamy wpływu na to że jesteśmy inni. Bycie innym nie jest niczym złym. Ale jeżeli my wszyscy pójdziemy w tym kierunku że bycie odmiennym będzie dla nas przerażające i nie będziemy chcieli mieć z tym nic wspólnego kim się staniemy? Bestiami które będą pożerać niczemu nie winnych ludzi którzy czym się od nas różnią, chociaż nie mają na to wpływu. 
Pamiętajcie jedną rzecz, nie zawsze to co oryginalne jest świetne i nie zawsze to  co inne jest beznadziejne. 

12 komentarzy:

 1. bardzo mądrze napisałaś ;)
  udawanie na siłę bycia oryginalnym w większości przypadków nie wychodzi i przynosi odwrotny efekt do zamierzanego, więc najlepiej być w 100% sobą i przed nikim nie udawać kogoś kim nie jesteśmy :D
  obserwuję❤
  http://normalpeoplesucks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo inteligentnie. świetny post :)

  http://strong-fit-friends.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. trzeba być w 100% sobą!!! :)
  obserwujemy? pink--place.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Mądre słowa ! Świetnie, jasno i konkretnie przedstawiłaś temat bez zbytecznej paplaniny ;P No i dobry przykład dałaś z dzieckiem w szkole ;)
  Serdecznie zapraszam ! ---> Blog Estery

  OdpowiedzUsuń
 5. Super post! :))
  Zapraszam do mnie- http://bo-kazdy-moze.blogspot.com/
  Co powiesz na obserwacje za obserwacje ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje!
   Okej, zaobserwuj w takim razie:)

   Usuń
 6. Nice post!
  Please view my blog! <3 <3
  http://mirjanasmagicalcorner.blogspot.rs/

  OdpowiedzUsuń